Jako wiodący instalatorzy stolarki okiennej z plastiku dostarczamy ten zachwycający, tradycyjnie inspirowany projekt z współczesną wygodą łatwej konserwacji. Oprócz instalowania nowych stolarki okiennej nasi eksperci są znani ze swoich porad dotyczących pielęgnacji okien . W obecnym poście dzielimy się dobrymi poradami  jak naprawić okno. 

Okna otwierane są zaprojektowane tak, aby przeciwdziałać grawitacji w celu otwarcia oraz zamknięcia. Oznacza to, że każde zakłócenie systemu balansu okna jest szkodliwe dla mechanizmu otwierania i zamykania. Pomimo klasycznego i eleganckiego wyglądu okna okiennego, okno wykorzystuje wyrafinowany system do przenoszenia ciężaru okna w celu prostego otwierania i zamykania. Okna uchylne działają na małych urządzeniach zwanych butami balansowymi, które po wyłączeniu z ramy uniemożliwiają pozostawieniu okna otwartego.

Profesjonalna kontrola i naprawa jest zalecana w przypadku rozłączonych butów balansowych lub uszkodzonych akcesoriów, które mogą spowodować, że rama ześlizgnie się z wyrównania.