Identyfikacja czarnych zarodników pleśni

Ciemna pleśń jest szczególnie zagrażająca. Jeśli jesteś postawiony na działanie czarnych zarodników grzyba przez długi okres, może to zagrozić uszkodzenie narządów. Obecność ciemnej pleśni może także działać na twoje zwierzaki domowe. 

Zanim zaczniesz dramatyzować, upewnij się, że forma, którą widzisz, jest naprawdę czarną pleśnią. Najprostszym sposobem na identyfikację grzyba jest zerknięcie na kolor. Forma może być czarna, biała, zielona, czerwona i pomarańczowa. Jeśli twoja forma ma inny odcień niż czarny, nie jest to ciemna pleśń. Inne formy można poddać działaniu wybielacza. Jeśli natomiast nie masz pewności, powinieneś zadzwonić do specjalisty, i nie obsługiwać potencjalnie niebezpiecznej substancji. 

Zapobieganie wzrostowi czarnej pleśni

Jak wszystkie formy i wilgoć, czarna pleśń jest spowodowana intensywna wilgocią. Nadmiar wilgoci może wynikać z wielu defektów, z przeciekami i podnoszącą się wilgotnością tylko z jednej przyczyn. Wzrost grzyba jest również często powodowany oraz nasilany przez kondensację na oknach i witrynach . Bez względu na przyczynę pleśni w Twoim budynku, określenie źródła problemu i jego usunięcie jest niezbędne.